Cześć!

Mam na imię Loesje i pochodzę z Holandii. Razem z grupą przyjaciół piszę krótkie teksty na tematy, które wydają nam się ważne i ciekawe, a następnie zamieszczamy je na prostych, czarno-białych plakatach.

Moje imię posłużyło także jako nazwa nieustannie rozwijającej się międzynarodowej organizacji i sieci grup lokalnych, obecnych w ponad 30 różnych krajach świata. Tworzy je grupa wolnomyślicieli, którzy poprzez plakaty, publikacje i działania w przestrzeni publicznej wyrażają swoje opinie – krytyczne, czasem pełne ironii, czasem zabawne, jednak zawsze mające inspirujące i pozytywne przesłanie.

 

Stwórz z Loesje teksty na nowe murale

Od końca czerwca Loesje mocno zakasuje rękawy i razem z grupą znajomych przygotowuje nowe murale na terenie prawobrzeżnej Warszawy.
Do udziału w procesie ich tworzenia – od pisania i wyboru tekstów po malowanie – zaprasza wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć całość od kuchni.
Więcej…
 

Obóz letni w Danii

Obóz letni (Summer Camp) to coroczny projekt Loesje International, podczas którego mogą spotkać się członkowie lokalnych grup Loesje oraz każdy, kto chciałyby dowiedzieć się o Loesje więcej. W tym roku obóz odbędzie się między 27 lipca a 6 sierpnia w miejscowości Lohals, na duńskiej wyspie Langeland.

Więcej…
 

Sesja pod muralem na Stalowej 38

W niedzielę, 12 maja, Loesje zaprasza na sesję zdjęciową pod muralem na warszawskiej Pradze. Mural, z hasłem "Im dłużej czekasz na przyszłość / tym będzie krótsza", mieści się na ścianie budynku na ulicy Stalowej 38.

Więcej…