Cześć!

Mam na imię Loesje i pochodzę z Holandii. Razem z grupą przyjaciół piszę krótkie teksty na tematy, które wydają nam się ważne i ciekawe, a następnie zamieszczamy je na prostych, czarno-białych plakatach.

Moje imię posłużyło także jako nazwa nieustannie rozwijającej się międzynarodowej organizacji i sieci grup lokalnych, obecnych w ponad 30 różnych krajach świata. Tworzy je grupa wolnomyślicieli, którzy poprzez plakaty, publikacje i działania w przestrzeni publicznej wyrażają swoje opinie – krytyczne, czasem pełne ironii, czasem zabawne, jednak zawsze mające inspirujące i pozytywne przesłanie.

 

Kreatywne pisanie w 2013

Teksty z charakterystycznych, czarno-białych plakatów Loesje powstają na warsztatach kreatywengo pisania. Otwarte sesje warsztatowe odbywają się najczęściej w Warszawie, przynajmniej raz w miesiącu. Gdy nadarza się okazja, Loesje pakuje długopisy, papier i plakaty i rusza w drogę.

Więcej…
 

Warsztaty w listopadzie i grudniu

Listopad i grudzień z Loesje to cykl warsztatów kreatywnego pisania i spotkań poświęconych redakcji końcowej w Warszawie i Łomiankach.

Więcej…
 

Jutro moje marzenia będą naszym światem

Śpiewasz? Tworzysz muzykę? Masz 13-19 lat i chcesz nagrywać swoje utwory w profesjonalnym studiu?
Studio Skit oraz Loesje zapraszają uczniów warszawskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w projekcie muzycznym "Jutro moje marzenia będą naszym światem". Podczas cyklu warsztatów uczestnicy mogą poznać proces tworzenia i nagrywania utworów muzycznych: od tworzenia tekstu i bazy dźwiękowej, przez nagrania w profesjonalnym studiu i postprodukcję utworów.
Więcej…