Cześć!

Mam na imię Loesje i pochodzę z Holandii. Razem z grupą przyjaciół piszę krótkie teksty na tematy, które wydają nam się ważne i ciekawe, a następnie zamieszczamy je na prostych, czarno-białych plakatach.

Moje imię posłużyło także jako nazwa nieustannie rozwijającej się międzynarodowej organizacji i sieci grup lokalnych, obecnych w ponad 30 różnych krajach świata. Tworzy je grupa wolnomyślicieli, którzy poprzez plakaty, publikacje i działania w przestrzeni publicznej wyrażają swoje opinie – krytyczne, czasem pełne ironii, czasem zabawne, jednak zawsze mające inspirujące i pozytywne przesłanie.

 

Wrześniowe warsztaty w Warszawie

We wrześniu Loesje zaprasza na cykl otwartych warsztatów w Warszawie: w Culture Shock, Śnie Pszczoły oraz - jak zwykle na koniec miesiąca - Yerbaciarni Terere. Ponadto, kreatywne pisanie dla dzieci będzie częścią programu warsztatów filmu animowanego organizowanych przez Tu Praga Dom Kultury w ostatni weekend września.

Więcej…
 

Sierpień: warsztaty w Warszawie, Poznaniu i Szczecinie

Lato sprzyja podróżom! Na początku sierpnia Loesje po raz pierwszy zawita z warsztatami kreatywnego pisania do Poznania. Pod koniec miesiąca wyrusza do Szczecina. Tradycyjnie, można ją także spotkać w różnych miejscach w Warszawie: w Śródmieściu w V9 i Yerbaciarni Terere, a na Pradze - w Śnie Pszczoły i Parku Praskim.

Więcej…
 

Czerwiec i lipiec: warsztaty i pocztówki

W czerwcu i lipcu Loesje zaprasza na serię otwartych warsztatów kreatywnego pisania dla dorosłych i dzieci w Śródmieściu i na Pradze Północ. Poszukuje też pocztówek wszelkiego typu, które później podda kreatywnemu recyklingowi, wykorzystując jako metariał warsztatowy.

Więcej…