Cześć!

Mam na imię Loesje i pochodzę z Holandii. Razem z grupą przyjaciół piszę krótkie teksty na tematy, które wydają nam się ważne i ciekawe, a następnie zamieszczamy je na prostych, czarno-białych plakatach.

Moje imię posłużyło także jako nazwa nieustannie rozwijającej się międzynarodowej organizacji i sieci grup lokalnych, obecnych w ponad 30 różnych krajach świata. Tworzy je grupa wolnomyślicieli, którzy poprzez plakaty, publikacje i działania w przestrzeni publicznej wyrażają swoje opinie – krytyczne, czasem pełne ironii, czasem zabawne, jednak zawsze mające inspirujące i pozytywne przesłanie.

 

Obóz letni Loesje w Belgii

Obóz letni (Summer Camp) to coroczny projekt Loesje International, podczas którego mogą spotkać się członkowie grup lokalnych Loesje oraz każdy, kto chciałyby dowiedzieć się o niej więcej. W tym roku odbędzie się on między 28 lipca a 8 sierpnia w Belgii w miejscowości Tronle w południowo-wschodniej Walonii, położonej blisko granicy z Luksemburgiem i Niemcami i około 80 kilometrów od granicy z Holandią.

Więcej…
 

Maj i czerwiec: kreatywnie i po senegalsku

W maju i na początku czerwca Loesje można spotkać na Saskiej Kępie w senegalskiej kawiarni Cafe Baobab i w Parku Skaryszewskim. W ramach cyklu na Pradze Południe odbędą się trzy sesje kreatywnego pisania, a także dyskusja poświęcona nowym tekstom i warsztaty dla nowych moderatorów kreatywnego pisania. W maju Loesje gości także na festiwalu Transeuropa w Warszawie.

Więcej…
 

Pokój w Kuchni z Loesje

Czwarta odsłona cyklu Pokój w Kuchni w V9 na Hożej to spotkanie z Loesje. We wtorek, 24 kwietnia, przy wegetariańskim stole Loesje opowie o tym, jak słowem zaistnieć w przestrzeni publicznej. Na początek - rozgrzewki, które są wprowadzeniem do warsztatów kreatywnego pisania tekstów.

Więcej…