Cześć!

Mam na imię Loesje i pochodzę z Holandii. Razem z grupą przyjaciół piszę krótkie teksty na tematy, które wydają nam się ważne i ciekawe, a następnie zamieszczamy je na prostych, czarno-białych plakatach.

Moje imię posłużyło także jako nazwa nieustannie rozwijającej się międzynarodowej organizacji i sieci grup lokalnych, obecnych w ponad 30 różnych krajach świata. Tworzy je grupa wolnomyślicieli, którzy poprzez plakaty, publikacje i działania w przestrzeni publicznej wyrażają swoje opinie – krytyczne, czasem pełne ironii, czasem zabawne, jednak zawsze mające inspirujące i pozytywne przesłanie.

 

Mural na Stalowej 38

Pierwszy w Polsce mural Loesje powstał na warszawskiej Pradze Północ 3 grudnia 2011 roku. Tekst "Im dłużej czekasz na przyszłość tym będzie krótsza" zagościł na ulicy Stalowej 38.

Stalowa_38_mural

Więcej…
 

Napisz tekst na mural Loesje na Pradze Północ!

26 i 27 listopada Loesje zaprasza gimnazjalistów i licealistów na warsztaty kreatywnego pisania w warszawskim Domu Kultury Praga. Warsztaty Loesje to zabawa skojarzeniami słownymi i pisanie krótkich tekstów na wybrane przez uczestników tematy. Spośród tekstów selekcjonowane są najciekawsze i najbardziej inspirujące, a podczas dwudniowych warsztatów w listopadzie uczestnicy wybiorą teksty, które w pierwszy weekend grudnia zagoszczą na Pradze Północ jako murale utrzymane w stylistyce czarno-białych plakatów Loesje.

Więcej…
 

Warsztaty w Wiatrakach - edycja listopadowa

W ostatnią niedzielę listopada Loesje zaprasza do Wiatraków na jesienne warsztaty kreatywnego pisania. Warsztaty to zabawa skojarzeniami słownymi i pisanie krótkich tekstów, z których później wybierane są najciekawsze i najbardziej inspirujące, tworząc serię powarsztatowych plakatów.

Więcej…