Cześć!

Mam na imię Loesje i pochodzę z Holandii. Razem z grupą przyjaciół piszę krótkie teksty na tematy, które wydają nam się ważne i ciekawe, a następnie zamieszczamy je na prostych, czarno-białych plakatach.

Moje imię posłużyło także jako nazwa nieustannie rozwijającej się międzynarodowej organizacji i sieci grup lokalnych, obecnych w ponad 30 różnych krajach świata. Tworzy je grupa wolnomyślicieli, którzy poprzez plakaty, publikacje i działania w przestrzeni publicznej wyrażają swoje opinie – krytyczne, czasem pełne ironii, czasem zabawne, jednak zawsze mające inspirujące i pozytywne przesłanie.

 

Czerwcowe warsztaty w Wiatrakach

W ostatnią niedzielę czerwca Loesje zaprasza na warsztaty kreatywnego pisania w Wiatrakach. Warsztaty to zabawa skojarzeniami słownymi i pisanie krótkich tekstów, z których później wybierane są najciekawsze i najbardziej inspirujące, tworząc serię powarsztatowych plakatów.

Więcej…
 

Plakatowy spacer w maju

W ostatni czwartek maja Loesje zaprasza na pierwszy w tym roku spacer z plakatami po Warszawie. Loesje przyniesie ze sobą plakaty w formacie A3, klej i pędzle, ale jeśli macie swoje ulubione plakaty i chcielibyście, żeby na pewno powędrowały w przestrzeń publiczną - warto je wydrukować (i powiększyć do formatu A3) oraz zabrać ze sobą. Można je pobrać w formacie A4 z galerii plakatów.

Więcej…
 

Loesje + Batory Express = 2 warsztaty kreatywnego pisania

Loesje zaprasza na dwa otwarte warsztaty kreatywnego w ramach projektu Batory Express, które odbędą się w Krakowie (21 maja, sobota, od 14:00, Mały Rynek) oraz Warszawie (4 czerwca, sobota, od 14:00, przed Węgierskim Instytutem Kultury, ul. Moniuszki 10) na trasie przejazdu Nyski Batory Express. Grupy warsztatowe będą prowadzone po polsku i angielsku. Na zakończenie projektu – 5 czerwca w Warszawie – w formie galerii plakatów zaprezentowane będą najciekawsze teksty powstałe w trakcie obu warsztatów.

Więcej…