Cześć!

Mam na imię Loesje i pochodzę z Holandii. Razem z grupą przyjaciół piszę krótkie teksty na tematy, które wydają nam się ważne i ciekawe, a następnie zamieszczamy je na prostych, czarno-białych plakatach.

Moje imię posłużyło także jako nazwa nieustannie rozwijającej się międzynarodowej organizacji i sieci grup lokalnych, obecnych w ponad 30 różnych krajach świata. Tworzy je grupa wolnomyślicieli, którzy poprzez plakaty, publikacje i działania w przestrzeni publicznej wyrażają swoje opinie – krytyczne, czasem pełne ironii, czasem zabawne, jednak zawsze mające inspirujące i pozytywne przesłanie.

 

Plakaty zakwitają wiosną

Jeśli z różnych powodów nie możecie doczekać się wiosny – teraz być może będziecie mieli kolejny. Dobre wieści niosą, że od marca lub kwietnia – zależnie od pogody – warszawska grupa Loesje w każdy ostatni czwartek miesiąca będzie wybierać się na miejski spacer z zapasem plakatów A3, kleju i kilku pędzli. Jeśli widzieliście już kiedyś na ulicach plakaty Loesje – będziecie wiedzieć, o co chodzi. A nawet jeśli nie – zapewne domyślić się nietrudno.

Więcej…
 

Luty - kreatywne pisanie po polsku i angielsku

27 lutego, czyli w ostatnią niedzielę miesiąca, zapraszamy na kolejne otwarte warsztaty w Cafe Wiatraki na Kubusia Puchatka. Warsztaty kreatywnego pisania Loesje to zabawa skojarzeniami słownymi i pisanie krótkich tekstów, z których później wybierane są najciekawsze i najbardziej inspirujące, tworząc serię powarsztatowych plakatów.

Więcej…
 

Kreatywne pisanie w styczniu – po polsku i angielsku

W ostatnią niedzielę stycznia zapraszamy na pierwsze w tym roku otwarte warsztaty kreatywnego pisania do Café Wiatraki na ulicy Kubusia Puchatka (podwórko w okolicach skrzyżowania Nowego Światu i Świętokrzyskiej). Warsztaty polegają na zabawie skojarzeniami słownymi i pisaniu krótkich tekstów, z których później wybierane są najciekawsze i najbardziej inspirujące, tworząc serię powarsztatowych plakatów.

Więcej…