Cześć!

Mam na imię Loesje i pochodzę z Holandii. Razem z grupą przyjaciół piszę krótkie teksty na tematy, które wydają nam się ważne i ciekawe, a następnie zamieszczamy je na prostych, czarno-białych plakatach.

Moje imię posłużyło także jako nazwa nieustannie rozwijającej się międzynarodowej organizacji i sieci grup lokalnych, obecnych w ponad 30 różnych krajach świata. Tworzy je grupa wolnomyślicieli, którzy poprzez plakaty, publikacje i działania w przestrzeni publicznej wyrażają swoje opinie – krytyczne, czasem pełne ironii, czasem zabawne, jednak zawsze mające inspirujące i pozytywne przesłanie.

 

Otwarte warsztaty w Wiatrakach - maj

W ostatnią niedzielę maja Loesje zaprasza na kolejne warsztaty kreatywnego pisania w Wiatrakach. Warsztaty to zabawa skojarzeniami słownymi i pisanie krótkich tekstów, z których później wybierane są najciekawsze i najbardziej inspirujące, tworząc serię powarsztatowych plakatów.

Więcej…
 

Kwietniowe warsztaty kreatywnego pisania i dyskusja

W kwietniu zapraszamy na dwie sesje kreatywności z Loesje w Wiatrakach! Pierwsze spotkanie to warsztaty kreatywnego pisania tekstów, które odbędą się na samym początku miesiąca, w niedzielę 3 kwietnia o godzinie 16:00. Kolejna sesja będzie poświęcona wyłącznie dyskusji nad tekstami, które powstały na otwartych warsztatach w Wiatrakach od początku roku, a później najciekawsze teksty poddamy jeszcze edycji graficznej, tworząc kolejną serię plakatów. Dyskusja i layout odbędą się 17 kwietnia, początek również o godzinie 16:00.

Więcej…
 

Plakaty zakwitają wiosną

Jeśli z różnych powodów nie możecie doczekać się wiosny – teraz być może będziecie mieli kolejny. Dobre wieści niosą, że od marca lub kwietnia – zależnie od pogody – warszawska grupa Loesje w każdy ostatni czwartek miesiąca będzie wybierać się na miejski spacer z zapasem plakatów A3, kleju i kilku pędzli. Jeśli widzieliście już kiedyś na ulicach plakaty Loesje – będziecie wiedzieć, o co chodzi. A nawet jeśli nie – zapewne domyślić się nietrudno.

Więcej…