Cześć!

Mam na imię Loesje i pochodzę z Holandii. Razem z grupą przyjaciół piszę krótkie teksty na tematy, które wydają nam się ważne i ciekawe, a następnie zamieszczamy je na prostych, czarno-białych plakatach.

Moje imię posłużyło także jako nazwa nieustannie rozwijającej się międzynarodowej organizacji i sieci grup lokalnych, obecnych w ponad 30 różnych krajach świata. Tworzy je grupa wolnomyślicieli, którzy poprzez plakaty, publikacje i działania w przestrzeni publicznej wyrażają swoje opinie – krytyczne, czasem pełne ironii, czasem zabawne, jednak zawsze mające inspirujące i pozytywne przesłanie.

 

Poznań: Kreatywne pisanie z tłumaczeniem na PJM

W ostatnią sobotę września w Centrum Kultury Zamek odbędą się warsztaty kreatywnego pisania Loesje z tłumaczeniem na polski język migowy.

Więcej…
 

Warszawa: Warsztaty i wykłady o języku

Jeśli interesujesz się językiem i jego twórczym potencjałem, sprawdź program jesiennego cyklu warsztatów Loesje i wykładów, podczas których rozwiniesz swoją kreatywność i wiedzę o języku.

Więcej…
 

3 maja: Dzień Wolności Prasy i Plakatowania

Trzeciego maja, razem z obchodami Światowego Dnia Wolności Prasy (World Press Freedom Day), Loesje organizuje Światowy Dzień Plakatowania (World Sticking Day). Do udziału w akcji zaprasza aktywistów z całego świata.

Więcej…