Cześć!

Mam na imię Loesje i pochodzę z Holandii. Razem z grupą przyjaciół piszę krótkie teksty na tematy, które wydają nam się ważne i ciekawe, a następnie zamieszczamy je na prostych, czarno-białych plakatach.

Moje imię posłużyło także jako nazwa nieustannie rozwijającej się międzynarodowej organizacji i sieci grup lokalnych, obecnych w ponad 30 różnych krajach świata. Tworzy je grupa wolnomyślicieli, którzy poprzez plakaty, publikacje i działania w przestrzeni publicznej wyrażają swoje opinie – krytyczne, czasem pełne ironii, czasem zabawne, jednak zawsze mające inspirujące i pozytywne przesłanie.

 

Kreatywny styczeń, czyli pierwsze warsztaty w 2012

Na pierwsze otwarte warsztaty kreatywnego pisania w 2012 roku Loesje zaprasza do warszawskiej Yerbaciarni Terere w ostatnią niedzielę stycznia. Warsztaty to zabawa skojarzeniami słownymi i pisanie krótkich tekstów, z których później wybierane są najciekawsze i najbardziej inspirujące, tworząc serię powarsztatowych plakatów.

Więcej…
 

Warsztaty i dyskusja w grudniu

Loesje zaprasza na ostatnie w tym roku otwarte warsztaty kreatywnego pisania w środę, 28 grudnia do warszawskiej Yerbaciarni Terere. Warsztaty to zabawa skojarzeniami słownymi i pisanie krótkich tekstów, z których później wybierane są najciekawsze i najbardziej inspirujące. Aby zamknąć rok nową serią plakatów, podczas grudniowej sesji odbędzie się także dyskusja nad tekstami stworzonymi na warsztatach w listopadzie i grudniu.

Więcej…
 

Uwaga! Ocieplamy miasto!

Loesje wybiera się do Bydgoszczy, aby przekonać się, jak można ocieplać miasto i relacje między jego mieszkańcami kulturą i wielkim szalikiem, który ma okryć zimowy ratusz miejski. 9 grudnia, podczas jednej z akcji ocieplania miasta, Loesje zaprasza do Cafe Pianoli na otwarte warsztaty kreatywnego pisania, podczas których powstaną ciepłe hasła dla Bydgoszczy na wszelkie tematy, jakie tylko przyjdą wam do głowy.

Więcej…
 Szczęśliwy plakat

wole filmy i ludzi.jpg

Newsletter