3 maja: Dzień Wolności Prasy i Plakatowania

Trzeciego maja, razem z obchodami Światowego Dnia Wolności Prasy (World Press Freedom Day), Loesje organizuje Światowy Dzień Plakatowania (World Sticking Day). Do udziału w akcji zaprasza aktywistów z całego świata.

Światowy Dzień Wolności Prasy został ustanowiony przez ONZ w 1993 roku i związany jest z 19. Artykułem Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Uznaje on swobodę posiadania niezależnej opinii i wyrażania jej za niezbywalne prawo każdego człowieka. Przypomina o wszystkich, którzy zmagają się z cenzurą, jak również o wolności słowa jako ważnym osiągnięciu, które nie może być traktowane jako pewnik.

Dla Loesje wolność wyrażania własnej opinii to jedna z kluczowych wartości, a swoimi plakatami chce podkreślać pozytywny i twórczy aspekt wolności słowa.

Stąd trzeciego maja Loesje zaprasza do włączenia sie w akcję World Stickig Day - wspólnego rozpowszechniania tematycznych plakatów Loesje, offline i online. Plakaty Loesje można pobierać ze strony: www.loesje.org/worldstickingday


Loesje International

Plakaty można sfotografować lub zrobić sobie z nimi pamiątkowe selfie - i do trzeciego maja włącznie przesłać do Loesje International:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Najlepsze wyłoni jury, a nagrodzone osoby otrzymają od Loesje upominki.

Loesje Berlin

Jeśli chcesz na żywo podyskutować o wolności wypowiedzi, aktywizmie społecznym czy komunikacji - Loesje Berlin zaprasza do włączenia się w akcję online.
Trzeciego maja, od godziny 15:00, na kanale Loesje w serwisie Youtube.com odbędzie się streaming spotkania z platformy Zoom. 
Aby wziąć udział w dyskusji (po angielsku), skontaktuj się z Loesje Berlin:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  
Napisz, o jakim plakacie Loesje chcesz porozmawiać lub w jaki inny sposób chcesz w dyskusji uczestniczyć. 
[szczegóły]


Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące akcji, napisz do Loesje Internatioanl: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

PressFreedom posters