Kalendarz Loesje na rok 2021

Zrywka Loesje to kalendarz, który codziennie zaskakuje innym hasłem. To sposób na stałą dawkę refleksji, humoru i konstruktywnego spojrzenia na świat.


Kalendarz ma format 100x165mm (zbliżony do A6 – pocztówki) oraz formę zrywki, w której jedna kartka to jeden kalendarzowy dzień. Każdy dzień ma przypisane inne hasło Loesje, a całość liczy 802 strony.
Każdy miesiąc otwiera planer, a wszystkie miesiące zaprojektowane są w innym stylu. Na rewersie każdej kartki można prowadzić dziennik czy notatki. Na okładkę zrywki na rok 2021 trafiło hasło: "Ile dni w roku ma nowe początki".

Minimalistyczny dizajn i poręczny format sprawią, że kalendarz sprawdzi się w każdej przestrzeni, a dzięki dwóm dziurkom na sznurek można go łatwo zawiesić w dowolnym miejscu. Obejrzyj wideo >

Kalendarz dostępny jest w tym roku przez platformę Allegro.pl >

Papier: Amber graphic 70 gsm, okładka: karton GC2 
Druk jednostronny czarno-biały 
ISBN: 978-83-958886-0-1

zrywka2021Loesje [luszje], po polsku Lusia lub Luśka
To pełna energii, wiecznie młoda duchem Holenderka. Użyczyła imienia grupie osób, które wierzą, że plakaty mogą spowodować rewolucję. Podpisane przez nią hasła odzwierciedlają to optymistyczne podejście. Zamiast pouczać, zachęcają do refleksji i dyskusji, a także krytycznego, ale konstruktywnego spojrzenia.
Ich największy zbiór – w kilkudziesięciu językach – dostępny jest na www.loesje.org.