Loesje + Batory Express = 2 warsztaty kreatywnego pisania

Loesje zaprasza na dwa otwarte warsztaty kreatywnego w ramach projektu Batory Express, które odbędą się w Krakowie (21 maja, sobota, od 14:00, Mały Rynek) oraz Warszawie (4 czerwca, sobota, od 14:00, przed Węgierskim Instytutem Kultury, ul. Moniuszki 10) na trasie przejazdu Nyski Batory Express. Grupy warsztatowe będą prowadzone po polsku i angielsku. Na zakończenie projektu – 5 czerwca w Warszawie – w formie galerii plakatów zaprezentowane będą najciekawsze teksty powstałe w trakcie obu warsztatów.

Warsztaty kreatywnego pisania Loesje to zabawa skojarzeniami słownymi i pisanie krótkich tekstów, z których później wybierane są najciekawsze i najbardziej inspirujące, tworząc serię powarsztatowych plakatów. Warsztaty w Krakowie i Warszawie będą mieć charakter otwarty – może w nich wziąć udział każdy, proponując dowolny temat do dyskusji. Nie zabraknie na nich jednak odniesień do tematyki projektu Batory Express – relacji polsko-węgierskich, współczesnej Europy, dialogu międzykulturowego.

Warsztaty będą prowadzone w dwóch grupach – jedna będzie pracować po polsku, druga po angielsku. Płynna znajomość języka nie jest niezbędna do udziału w warsztatach. Jedna grupa warsztatowa to maksymalnie 15 osób. Sesja warsztatowa to ok. 2,5-3 godziny.

Zapewniamy niezbędne materiały do warsztatów, wstęp wolny.

Zapisy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (wcześniejsze zapisy nie są obowiązkowe).

 

batoryBATORY EXPRESS to polsko-węgierski projekt kulturalny i objazdowa galeria w Nysce, która zawita do pięciu węgierskich (Budapeszt, Pécs, Szeged, Debreczyn, Miskolc) oraz dziewięciu polskich miast (Tarnów, Nowy Sącz, Katowice, Warszawa, Gdańsk, Łódź, Poznań, Wrocław, Kraków) by zbierać oraz prezentować fotografie i narracje związane z bratnim krajem.

Nazwa projektu odnosi się z jednej strony do fundacji Cracovia Express, dzięki której powstało Centrum Węgierskie w Krakowie, a z drugiej do istniejącego przez długie lata pociągu Batory, który zapisał się w pamięci jako, obok autostopu, kultowy środek transportu między Węgrami a Polską szczególnie w latach 60. i 70. Projekt Batory Express ma na celu umożliwienie wymiany międzykulturową i stowrzenie platformy, która pozwoli ponownie odkryć się „bratankom”.

Więcej o projekcie: www.batoryexpress.pl

 

Uwaga!

W przypadku niesprzyjającej pogody oba warsztaty odbędą się w siedzibach Centrum/Instytutu Węgierskiego – w Krakowie na ul. Brackiej 15 (Centrum Węgierskie), w Warszawie na ul. Moniuszki 10 (Węgierski Instytut Kultury).