Warsztaty na Pradze Północ

Warszawska grupa Loesje zaprasza w grudniu na ostatnie w tym roku otwarte warsztaty kreatywnego pisania tekstów, które odbędą się w niedzielę 5 grudnia, w klubokawiarni Ale Sajgon! na Pradze Północ na ulicy Wileńskiej 21. Grupy warsztatowe będą prowadzone po polsku i angielsku.

Lokalne grupy Loesje na całym świecie promują wolność słowa i wolność wyrażania własnej opinii, działania w przestrzeni publicznej i kreatywność.

Loesje narodziła się w Holandii, w Arnhem, 24 listopada 1983 roku. Idea tego ruchu powstała w grupie kilku przyjaciół, którzy chcieli podjąć dyskusję o ówczesnej sytuacji politycznej i społecznej w Holandii w sposób inny niż w mediach - poprzez czarno-białe plakaty z krótkimi, zachęcającymi do refleksji sloganami, pragnęli uniknąć zjadliwego krytycyzmu.

Przez ponad 25 lat w różnych krajach powstało kilkadziesiąt lokalnych grup Loesje o różnym profilu, tworząc rozbudowaną sieć w Europie, Afryce, Ameryce i Azji. Część grup zaangażowana jest bardziej w sprawy polityczno-społeczne, inne raczej w kulturę i sztukę. Zawsze jednak działalność Loesje ma pobudzać odbiorców do refleksji, a także kreatywnego i twórczego myślenia oraz uświadamiać możliwość wpływania na najbliższe otoczenie.

Jednym z podstawowych działań Loesje są warsztaty kreatywnego pisania tekstów, które pobudzają do aktywności społecznej, kreatywności i promują wolność wypowiedzi. Składają się z rozgrzewki (zabawa skojarzeniami językowymi, pisanie krótkich tekstów), części zasadniczej (w trakcie której tworzone są charakterystyczne dla Loesje krótkie teksty-slogany oraz wybierane są najciekawsze z nich), a także dyskusji nad wybranymi tekstami, pracy nad layoutem najciekawszych tekstów.

Warsztaty będą prowadzone w dwóch grupach - jedna będzie pracować po polsku, druga po angielsku. Płynna znajomość języka nie jest niezbędna do udziału w warsztatach, a udział może wziąć każdy powyżej 12-13 lat. Jedna grupa warsztatowa to maksymalnie 15 osób.

 

5 grudnia 2010, niedziela, od godz. 17:00, ALE SAJGON,! ul. Wileńska 21

Warsztaty trwają ok. 2,5-3 godziny.

Organizatorzy zapewniają niezbędne materiały do warsztatów.

Wstęp wolny.

Zapisy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Wcześniejsze zapisy nie są obowiązkowe.

Więcej informacji: www.loesje.org, www.loesje.pl

 

***

Projekt Fundacji Sztuki Arteria. Projekt realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy.