Napisz tekst na mural Loesje na Pradze Północ!

26 i 27 listopada Loesje zaprasza gimnazjalistów i licealistów na warsztaty kreatywnego pisania w warszawskim Domu Kultury Praga. Warsztaty Loesje to zabawa skojarzeniami słownymi i pisanie krótkich tekstów na wybrane przez uczestników tematy. Spośród tekstów selekcjonowane są najciekawsze i najbardziej inspirujące, a podczas dwudniowych warsztatów w listopadzie uczestnicy wybiorą teksty, które w pierwszy weekend grudnia zagoszczą na Pradze Północ jako murale utrzymane w stylistyce czarno-białych plakatów Loesje.

Plakaty_Loesje_ul_Kubusia_Puchatka

 

Lokalne grupy Loesje na całym świecie promują wolność słowa i wolność wyrażania własnej opinii, działania w przestrzeni publicznej i kreatywność.

Jednym z podstawowych działań Loesje są warsztaty kreatywnego pisania tekstów, które pobudzają do aktywności społecznej, kreatywności i promują wolność wypowiedzi. Składają się z rozgrzewki (zabawa skojarzeniami językowymi, pisanie krótkich tekstów), części zasadniczej (w trakcie której uczestnicy tworzą charakterystyczne dla Loesje krótkie teksty-slogany oraz wybierają najciekawsze z nich), a także dyskusji poświęconej wybranym tekstom z części zasadniczej oraz pracy nad layoutem plakatów, których bazą są stworzone przez uczestników teksty. Plakaty Loesje cechuje minimalistyczna, czarno-biała stylistyka, która podkreśla, że w idei Loesje najważniejszym elementem są treści, a nie atrakcyjna, kolorowa forma. Więcej o warsztatach >

 

Warsztaty: 26-27 listopada, godz. 12:00-15:00, Dom Kultury Praga, ul. Dąbrowszczaków 2.
Malowanie murali: 3 grudnia, od godz. 10:00, ul. Stalowa 38.

Wstęp wolny.