Loesje na Patronite

Loesje Polska

Kampania na Patronite wspiera Loesje w regularnym tworzeniu plakatów, częstszym organizowaniu otwartych warsztatów oraz rozwijaniu działań w przestrzeni.

Niewielkie organizacje, takie jak Loesje, często bazują na społecznej pracy osób zaangażowanych w ich tworzenie – wierzących w wartości i idee, na których opierają swoje działania i chcących nimi inspirować innych. Stąd nawet najmniejsze wpłaty wspierają rozwój inicjatyw takie jak Loesje.

Loesje wierzy w sprawczość słów i od blisko 40 lat pisze teksty, które podkreślają konstruktywną i twórczą moc języka. Dlatego cegiełką na Patronite możesz także wyrazić wsparcie dla tych wartości.

Swoją cegiełką pomagasz nam:
  • regularnie publikować nowe plakaty – które powstają na warsztatach pisania i jako tłumaczenia haseł istniejących w innych językach,
  • organizować warsztaty pisania – na które możesz przyjść, by poćwiczyć techniki kreatywnego pisania i twórcze myślenie oraz wziąć aktywny udział w tworzeniu plakatów,
  • organizować inne otwarte wydarzenia – w tym roku planujemy np. tematyczne slajdowiska, które będą okazją do spotkań na świeżym powietrzu,
  • wysyłać comiesięczny newsletter – z plakatami do pobrania, ćwiczeniami z zakresu kreatywnego pisania i zapowiedziami wydarzeń.

Dzięki większym wpłatom będzie nam łatwiej odnowić już istniejące murale. Zaś w dłuższej perspektywie – myśleć również o innych większych działaniach w przestrzeni. Zwłaszcza na działania takie jak odnowienie muralu trudno pozyskać np. granty ze środków publicznych – stąd pomysł włączenia ich w kampanię crowdfundingową na Patronite.

Zapowiedzi wydarzeń organizowanych dzięki środkom z kampanii będą widoczne najszybciej w postach na Patronite, które są dostępne dla osób wspierających Loesje.

Pojawią się również w newsletterze, a zależnie od liczby dostępnych miejsc, także na stronie loesje.pl oraz w mediach społecznościowych.

Cegiełki w serwisie Patronite mają charakter wpłat przez minimum kwartał. Kwotę możesz wybrać spośród już określonych cegiełek.

Największy zbiór plakatów – w kilkudziesięciu językach, w tym po polsku – znajdziesz na www.loesje.org.

Możesz skorzystać z nich w dowolnym momencie i bez dodatkowej konsultacji z Loesje. Wystarczy, że pobierzesz je jako pliki pdf.

Możesz je powiesić na sąsiedzkiej tablicy ogłoszeń, użyć w pracy z młodzieżą, oprawić je w ramkę i podarować komuś w prezencie. Ważny jest jedynie niekomercyjny charakter ich wykorzystania.