Jak korzystać z plakatów Loesje

Plakaty Loesje
Nowe teksty Loesje powstają na warsztatach kreatywnego pisania prowadzonych autorską metodą opracowaną przez fundację Loesje International i rozwijaną przez lokalne grupy Loesje. Ich największy zbiór – w kilkudziesięciu językach – dostępny jest na stronie Loesje International.
Hasła Loesje to autorskie krótkie teksty
Z tego względu ich wykorzystaniu powinno towarzyszyć uznanie autorstwa. Najprostszym na to sposobem jest korzystanie z plakatów Loesje – czarno-białych grafik z podpisem "Loesje", dostępnych jako pliki .pdf na stronie www.loesje.org. Można z nich korzystać bez dodatkowej konsultacji z Loesje, o ile wykorzystanie będzie mieć charakter niekomercyjny. Można je np. drukować je na użytek prywatny lub do działań o charakterze społecznym czy edukacyjnym oraz pobierać jako pliki .jpg i publikować w mediach społecznościowych i na innych stronach. Istotne jest, aby były publikowane w celach niekomercyjnych, w oryginalnym brzmieniu i z zachowaniem podpisu "Loesje".
Bez dodatkowej konsultacji z Loesje plakaty można też cytować – z uznaniem autorstwa (podpisem "Loesje") i bez zmian w treści, które byłyby uzasadnione kontekstem wykorzystania, np. polemiką. Można je zinterpretować graficznie, np. wykaligrafować, o ile zachowane będzie oryginalne brzmienie i podpis.
W zasobach na www.loesje.org dostępne są plakaty ze stopką z adresem e-mail i stroną Loesje. Jeśli wolisz skorzystać z wersji bez tych elementów, skontaktuj się z nami pod adresem loesje@loesje.pl i napisz, który/e plakat/y chcesz otrzymać bez stopki.
Tematyczne pakiety plakatów w wersji bez stopki znajdziesz w comiesięcznym newsletterze Loesje w każdy ostatni czwartek miesiąca.
Plakaty Loesje na Jazdowie
Wykorzystanie haseł Loesje nie może mieć charakteru komercyjnego (sprzedażowego, marketingowego). Nie może też wspierać działań partii i ruchów politycznych czy wspólnot religijnych.
Ponieważ Loesje aktywnie promuje postawy proekologiczne, hasła podpisane jej imieniem nie powinny trafiać na jednorazowe rzeczy z plastiku czy innych materiałów, które trudno poddać recyklingowi.

Jeśli masz pytania związane z plakatami

napisz do nas: loesje@loesje.pl