Warsztaty kreatywnego pisania to okazja do bliższego poznania Loesje, jej idei oraz sposobu działania.
To wspólne pisanie krótkich tekstów, które ukazuje, jak efektywnie wykorzystywać wieloznaczności języka do wyrażania swoich myśli w postaci niekonwencjonalnych, zwięzłych haseł.
Warsztaty pozwalają wyjść poza utarte schematy językowe, skutecznie pobudzić wyobraźnię i uruchomić twórcze myślenie. Bazują na poddającej się modyfikacjom metodologii, stąd można je ukierunkować tematycznie oraz dostosować do oczekiwań każdej grupy.
Warsztaty Loesje
Warsztaty Loesje nie wymagają wcześniejszego doświadczenia w zakresie kreatywnego pisania. Wykorzystują proste, ale efektywne techniki i narzędzia, a dodatkowo są skonstruowane tak, aby stymulować aktywność całej grupy i dawać każdej osobie indywidualną możliwość swobodnego wypowiadania się na wszystkich etapach spotkania.
Podczas warsztatów koncentrujemy się na praktyce, a informacje teoretyczne znajdują zastosowanie bezpośrednio w trakcie pisania.
Teksty Loesje
Loesje posters
Każde spotkanie jest skonstruowane jako seria wynikających z siebie ćwiczeń opartych na twórczej pracy z językiem, zaś w procesie pisania wykorzystujemy dynamikę pracy grupowej, uruchamiając jednocześnie indywidualne pokłady kreatywności. To połączenie gwarantuje stałe generowanie różnorodnych tekstów, bez ryzyka zbyt szybkiego wyeksploatowania własnych pomysłów.
Z tego względu warsztaty Loesje są doskonałą okazją do pogłębienia interakcji i dodatkowej integracji dla grup, które się już znają.
WARSZTATY - DLA KOGO?
Na typowe warsztaty Loesje zaprasza młodzież i dorosłych. Najmłodszym może zaproponować warsztaty krótkich form – które również bazują na kreatywnych zabawach słowem, ćwicząc kompetencje językowe i twórcze myślenie.
Ponieważ ich elastyczna formuła sprzyja adaptacjom, można je z powodzeniem wykorzystywać do realizacji różnorodnych tematycznie spotkań, szkoleń i ćwiczeń edukacyjnych.
Zapowiedzi wydarzeń otwartych znajdziesz na stronie Loesje i newsletterze. Realizuje je sama Loesje lub powadzi je na zaproszenie innych organizacji, bibliotek, festiwali.

Chcesz wiedzieć więcej?

Napisz do nas: warsztaty@loesje.pl