Podcast o Loesje

Warsztaty i podcast Loesje

Joanna Ceplin, prowadząca podcast z cyklu #znanamarkaonline, zaprosiła Loesje na rozmowę poświęconą jej początkom w Holandii i obecnym działaniom online i offline.

Gościnią Joanny Ceplin była Marta Twarowska, moderatorka warsztatów kreatywnego pisania Loesje i współprowadząca Fundację Loesje Polska. Opowiedziała m.in. skąd pochodzi imię Loesje, jak powstają nowe teksty i dlaczego warto przyjść na warsztaty.

Podcast o Loesje: grafika promująca odcinek podkastu z cyklu Znana Marka Online, w którym prowadząca Joanna Ceplin rozmawia z Martą Twarowską z Loesje.

Mimo że Loesje powstała w latach 80. jako oddolna inicjatywa grupy przyjaciół. Z czasem zaczęła funkcjonować również jako swoista marka – dzięki charakterystycznym plakatom oraz działaniom zorientowanym społecznie. Przez lata nie utraciła swojego niekomercyjnego i społecznego profilu. Pozostała wierna uniwersalnym wartościom takim jak równość, wolność ekspresji czy konstruktywne korzystanie z wolności słowa. 

Cykl #znanamarkaonline poświęcony jest budowaniu marki w przestrzeni online, a także skutecznemu korzystaniu z siły mediów społecznościowych. Prowadząca podcast Joanna Ceplin rozmawia ze swoimi gośćmi i gościniami o tym, dlaczego silna marka osobista to najcenniejszy zasób i jak warto o nią dbać.

czyli po polsku Lusia lub Luśka

To pełna energii, wiecznie młoda duchem Holenderka. Użyczyła imienia grupie osób, które wierzą, że plakaty mogą spowodować rewolucję, zaś hasła z jej podpisem odzwierciedlają to optymistyczne podejście. Zamiast pouczać, zachęcają do refleksji i dyskusji oraz konstruktywnego, ale też krytycznego spojrzenia. Ich największy zbiór – w kilkudziesięciu językach – dostępny jest na www.loesje.org.