Warsztaty kreatywnego pisania

Teksty, które trafiają na plakaty Loesje, powstają podczas warsztatów kreatywnego pisania, organizowanych przez lokalne grupy Loesje. Promują wolność wypowiedzi, pobudzają do aktywności społecznej, kreatywności i krytycznego podejścia do rzeczywistości.

Czas i przebieg warsztatów zależą w dużej mierze od liczebności grupy, trwają one z reguły nie krócej niż 2-2,5 godziny (przy grupie około 10 osób). Składają się z rozgrzewki, w trakcie której uczestnicy pracują na skojarzeniach słownych i układają krótkie teksty. Następnie grupa wybiera tematy, na które będzie wypowiadać się w formie krótkich tekstów utrzymanych w stylistyce Loesje. Kolejny etap to wybór najlepszych tekstów powstałych podczas warsztatów i dyskusja im poświęcona oraz praca nad layoutem plakatów.

Warsztaty wykorzystują otwartą i poddającą się modyfikacjom metodę, stąd można je dostosowywać do potrzeb czy wieku grupy. Nie wymagają od uczestników wcześniejszego doświadczenia w zakresie kreatywnego pisania - są przyjazną formą nawet dla osób, które spotykają się z nią po raz pierwszy. Poszczególne warsztaty różnią się od siebie ze względu na to, że zawsze bierze w nich udział inna grupa osób, która wybiera do dyskusji aktualnie interesujące ją tematy – niezależnie więc od tego, ile razy bierze się w nich udział – są zawsze polem do nowych dyskusji.
Informacje o otwartych warsztatach można znaleźć w Aktualnościach oraz Kalendarzu.

Jeśli idee Loesje są ci bliskie i chcesz włączyć się w działania, zapraszamy na dowolne warsztaty kreatywnego pisania lub akcję w przestrzeni organizowaną przez Loesje Polska. Każde zgłoszenie traktujemy indywidualnie i wspólnie ustalamy plan działań.


Oferta warsztatowa

Loesje Polska organizuje również warsztaty kreatywnego pisania dla konkretnych grup, dostosowując je do potrzeb grupy tematycznie i czasowo. Zajęcia są adresowane przede wszystkim dla dorosłych oraz starszej młodzieży (szkoły ponadgimnazjalne).
Możliwe jest także zorganizowanie warsztatów dla dzieci i młodszej młodzieży, dopasowanych metodologicznie do ich wieku i umiejętności oraz zainteresowań.
Miejsce, data i temat warsztatów są do ustalenia.

  • Warsztaty dla młodzieży i dorosłych - oferta dla szkół, ngo, instytucji [pobierz]
  • Warsztaty dla młodzieży i dorosłych - oferta dla firm i osób prywatnych [pobierz]
  • Warsztaty dla dzieci - oferta dla szkół, ngo, instytucji [pobierz]
  • Warsztaty dla dzieci - oferta dla firm i osób prywatnych [pobierz]

 Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

Szczęśliwy plakat

poszukuje sciezki.jpg

Newsletter