Wilanów: Gra miejska i warsztaty

Loesje Polska

10 września Loesje zaprasza na kolejną twórczą sobotę na Wilanowie, w programie której znalazła się międzypokoleniowa gra terenowa oraz warsztaty translatorskie.

Gra terenowa: Wilanów Wysoki
 • 10.09, godziny startu: 11:00 albo 12:00
  (prosimy o wskazanie preferowanej godziny przy zapisach)
 • godziny startu: 11:00 albo 12:00
 • punkt startowy: Couleur Café, ul. Wandy Rutkiewicz 1
 • wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona,
  obowiązują wcześniejsze zgłoszenia
 • zgłoszenia: najpierw przeczytaj i zaakceptuj Regulamin →
  a później wyślij mail z preferowaną godziną startu: paulina@loesje.pl

Gra terenowa z Loesje to okazja, aby aktywnie i twórczo spędzić poranek w plenerze, a także poznać Wilanów w nietypowy sposób. Doskonale ćwiczy kreatywne myślenie oraz inspiruje do szukania nieoczywistych rozwiązań.

Zasady gry są proste: każda drużyna otrzymuje zestaw startowy – mapę i wytyczne, krótki regulamin i materiały niezbędne do wykonania zadań.

Gra odbędzie się w przestrzeni ulic Wandy Rutkiewicz, Radosnej, Resorowej i Gubinowskiej oraz nawiąże do trwającego Roku Wandy Rutkiewicz. Po studiach i pierwszej pracy we Wrocławiu Wanda Rutkiewicz przeprowadziła się do Warszawy, gdzie zamieszkała w jednym z wilanowskich bloków – w pobliżu ulicy, która dziś nosi jej imię.

Drużyny mogą liczyć do 6 osób.
W grach można wziąć udział niezależnie od wieku, zaś dzieci i młodzież do 18 roku życia zapraszamy pod opieką osób dorosłych.

Zestawy zadań będą dostępne również w języku angielskim.

Warsztaty translatorskie Loesje

Warsztaty to praca na hasłach Loesje już funkcjonujących w innych językach i kreatywny proces poszukiwania ich polskich odpowiedników. Podczas sesji powstaje kolejna seria plakatów Loesje, które udostępniane są w zasobach na www.loesje.org.

Warsztaty translatorskie skłaniają do refleksji nad ograniczeniami języka i przekładu, wymową słów, a także ich wieloznacznością, uzależnioną od kontekstu wypowiedzi.

Na warsztaty zapraszamy młodzież i osoby dorosłe.
Translatorsko pracujemy głównie w kierunku angielski-polski.

Spotkania odbywają się pod hasłem zaczerpniętym z plakatu:
Spotkania: Wilanów

Wydarzenia są częścią projektu 'Wilanów: Rozbaw miasto łaskotaniem ulic’, współfinansowanego ze środków Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy.
Wpisane są również w program Dni Wilanowa, odbywających się 9 i 10 września.

czyli po polsku Lusia lub Luśka

To pełna energii, wiecznie młoda duchem Holenderka. Użyczyła imienia grupie osób, które wierzą, że plakaty mogą spowodować rewolucję, zaś hasła z jej podpisem odzwierciedlają to optymistyczne podejście. Zamiast pouczać, zachęcają do refleksji i dyskusji oraz konstruktywnego, ale też krytycznego spojrzenia. Ich największy zbiór – w kilkudziesięciu językach – dostępny jest na www.loesje.org.

Dzięki zasobom online z plakatów można korzystać bez dodatkowej konsultacji z Loesje. Wystarczy pobrać je jako pliki pdf i zadbać o ich niekomercyjne wykorzystanie.