Gra miejska na Jazdowie

Loesje Polska

Gra miejska z Loesje to aktywne popołudnie w plenerze, które ćwiczy kreatywne myślenie i inspiruje do twórczego rozwiązywania problemów.

22 sierpnia, niedziela, 12:00

Gra rozpocznie się w samo południe pod domkiem Zaczarowany Ogród zlokalizowanym pod adresem Jazdów 3/17 i potrwa około godziny. Może w niej wziąć udział do pięciu drużyn.

Po stawieniu się w punkcie startu, każda drużyna otrzyma zestaw startowy – mapę i wytyczne, krótki regulamin, a także materiały niezbędne do rozwiązania zagadek i wykonania zadań w miejscach wpisanych w program gry. Dzięki ogólnemu charakterowi zadań, w grze mogą wziąć udział również dzieci, niezależnie od wieku.
Po wykonaniu zadania w danym punkcie, drużyna otrzymuje wskazówki związane z kolejnym miejscem.
Gra miejska kończy się, gdy wszystkie drużyny wykonają zadania i dotrą do mety.

Zapisy
  • paulina@loesje.pl
  • udział w grze jest nieodpłatny
  • decyduje kolejność zgłoszeń

Zaczarowany Ogród to otwarta przestrzeń artystyczna na warszawskim Osiedlu Jazdów, zlokalizowana w domku fińskim przy ulicy Jazdów 3/17 w Warszawie.
Można do niej wejść furtką przy ścieżce od ulicy Jazdów lub od ulicy Johna Lennona.

Osiedle Jazdów - mapa z Zaczarowanym Ogrodem

W ostatni weekend sierpnia i w pierwszej połowie września Loesje zaprasza również do Zaczarowanego Ogrodu na cykl warsztatów kreatywnego pisania pisania i spotkania o języku.
Program spotkań na Jazdowie to okazja, aby w praktyce zapoznać się z technikami kreatywnego pisania wykorzystywanymi przez Loesje do tworzenia nowych plakatów oraz rozwinąć wiedzę o języku i jego twórczym potencjale.

Loesje

po polsku Lusia lub Luśka

To pełna energii, wiecznie młoda duchem Holenderka. Użyczyła imienia grupie osób, które wierzą, że plakaty mogą spowodować rewolucję, a hasła z jej podpisem odzwierciedlają to optymistyczne podejście. Zamiast pouczać, zachęcają do refleksji i dyskusji, a także krytycznego, ale konstruktywnego spojrzenia. Ich największy zbiór – w kilkudziesięciu językach – dostępny jest na www.loesje.org.

Dzięki zasobom online, z plakatów możesz skorzystać w dowolnym momencie i bez dodatkowej konsultacji z Loesje. Wystarczy, że pobierzesz je jako pliki pdf i zadbasz o ich niekomercyjne wykorzystanie.