Spotkania na Wilanowie

Loesje

W sobotę, 11 czerwca, Loesje zaprasza na pierwsze warsztaty kreatywnego pisania na Wilanowie. Będą okazją do sąsiedzkiego spotkania i twórczej dyskusji na lokalne tematy.
Kolejne wydarzenia odbędą się w trakcie Dni Wilanowa.

  • 11 czerwca, sobota: warsztaty kreatywnego pisania
  • 10 września, sobota: międzypokoleniowa gra terenowa
    oraz warsztaty translatorskie
11.06, 13:00, warsztaty pisania dla młodzieży i dorosłych

◦ Międzypokoleniowe Centrum Edukacji, ul. Radosna 11
◦ wstęp wolny, obowiązują zapisy
◦ zapisy od 04.06 od 13:00 w linku →

Warsztaty pobudzają twórcze myślenie, inspirują do zabawy schematami językowymi i wyrażania swoich myśli w postaci zwięzłych, niekonwencjonalnych haseł. Podpowiadają też, jak kreatywnie korzystać z wieloznaczności słów i związków frazeologicznych.

Ponieważ warsztaty Loesje wykorzystują proste, ale efektywne techniki pracy grupowej i uniwersalne metody pomocne w rozwijaniu umiejętności pisarskich, do udziału w spotkaniach nie jest potrzebne wcześniejsze doświadczenie w zakresie twórczego pisania.

Po sesji pisania najbardziej inspirujące hasła tworzą kolejną serię plakatów podpisanych imieniem Loesje. Nowe plakaty powstają też na warsztatach translatorskich, podczas których pracujemy na hasłach Loesje istniejących już w innych językach.

10.09: gra terenowa i warsztaty translatorskie

◦ międzypokoleniowa gra terenowa: okolice ulic Wandy Rutkiewicz, Gubinowskiej, Radosnej i Resorowej
◦ warsztaty translatorskie dla młodzieży i osób dorosłych: Couleur Café, ul. Wandy Rutkiewicz 1 (przy sprzyjającej pogodzie – w ogródku kawiarni)

Szczegółowe informacje związane z grą i warsztatami, a także linki do zapisów, dostępne będą w sierpniu.

Spotkania odbywają się pod hasłem zaczerpniętym z plakatu:
Spotkania: Wilanów

Warsztaty kreatywnego pisania w czerwcu i oba wydarzenia we wrześniu wpisane są w projekt 'Wilanów: Rozbaw miasto łaskotaniem ulic’, współfinansowany ze środków Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy.

czyli po polsku Lusia lub Luśka

To pełna energii, wiecznie młoda duchem Holenderka. Użyczyła imienia grupie osób, które wierzą, że plakaty mogą spowodować rewolucję, zaś hasła z jej podpisem odzwierciedlają to optymistyczne podejście. Zamiast pouczać, zachęcają do refleksji i dyskusji oraz konstruktywnego, ale też krytycznego spojrzenia. Ich największy zbiór – w kilkudziesięciu językach – dostępny jest na www.loesje.org.

Dzięki zasobom online z plakatów można korzystać bez dodatkowej konsultacji z Loesje. Wystarczy pobrać je jako pliki pdf i zadbać o ich niekomercyjne wykorzystanie.