Plakaty Loesje – jak korzystać?

Loesje: grafika ilustracyjna

Plakaty Loesje to autorskie krótkie teksty i z tego względu ich wykorzystaniu powinno towarzyszyć uznanie autorstwa.

Najprostszym sposobem uznania autorstwa jest korzystanie z plakatów Loesje – czarno-białych grafik z podpisem „Loesje”, dostępnych jako pliki pdf na stronie www.loesje.org. Można je pobierać bez dodatkowej konsultacji z Loesje, o ile wykorzystanie będzie mieć charakter niekomercyjny.

Plakaty Loesje można drukować na użytek prywatny lub do działań o charakterze społecznym czy edukacyjnym. Można je publikować również jako obrazki w mediach społecznościowych i na innych stronach. Istotne jest, aby były publikowane w celach niekomercyjnych, w oryginalnym brzmieniu i z zachowaniem podpisu „Loesje”.

Plakaty Loesje - infografika

Na www.loesje.org dostępne są plakaty ze stopką ze stroną Loesje i adresem e-mail. Jeśli wolisz skorzystać z wersji bez tych elementów, skontaktuj się z nami pod adresem loesje@loesje.pl i napisz, który/e plakat/y chcesz otrzymać bez stopki.

Tematyczne paczki plakatów w wersji bez stopki znajdziesz też w comiesięcznym newsletterze Loesje w każdy ostatni czwartek miesiąca.

Loesje

czyli po polsku Lusia lub Luśka

To pełna energii, wiecznie młoda duchem Holenderka. Użyczyła imienia grupie osób, które wierzą, że plakaty mogą spowodować rewolucję, zaś hasła z jej podpisem odzwierciedlają to optymistyczne podejście. Zamiast pouczać, zachęcają do refleksji i dyskusji oraz konstruktywnego, ale też krytycznego spojrzenia. Ich największy zbiór – w kilkudziesięciu językach – dostępny jest na www.loesje.org.