LGBT+ FF: plakaty Loesje

Loesje

Podczas warsztatów kreatywnego pisania Loesje towarzyszących 15. edycji LGBT+ Film Festival w Warszawie powstało pięć nowych plakatów. Spotkania oscylowały wokół tematów poruszanych przez filmy z tegorocznego programu.

Warsztaty Loesje odbyły się 6 i 7 kwietnia na zaproszenie Ambasady Królestwa Niderlandów w Warszawie oraz 15. edycji LGBT+ Film Festival.

W Warszawie festiwalowe filmy można oglądać w Kinotece do 13 kwietnia, a do połowy maja pokazy wybranych tytułów goszczą w innych miastach Polski.

Nowe teksty Loesje powstają na warsztatach kreatywnego pisania. Opierają się na autorskiej metodzie opracowanej przez fundację Loesje International i rozwijaną przez lokalne grupy Loesje. Największy zbiór plakatów – w kilkudziesięciu językach – dostępny jest na stronie Loesje International.

Hasła Loesje to autorskie krótkie teksty, zaś ich wykorzystanie powinno mieć wyłącznie niekomercyjny charakter.

Loesje

czyli po polsku Lusia lub Luśka

To pełna energii, wiecznie młoda duchem Holenderka. Użyczyła imienia grupie osób, które wierzą, że plakaty mogą spowodować rewolucję, zaś hasła z jej podpisem odzwierciedlają to optymistyczne podejście. Zamiast pouczać, zachęcają do refleksji i dyskusji oraz konstruktywnego, ale też krytycznego spojrzenia. Ich największy zbiór – w kilkudziesięciu językach – dostępny jest na www.loesje.org.

Dzięki zasobom online z plakatów można korzystać też bez dodatkowej konsultacji z Loesje. Wystarczy pobrać je jako pliki pdf i zadbać również o ich niekomercyjne wykorzystanie.