Warsztaty kreatywnego pisania

Teksty, które trafiają na plakaty Loesje, powstają podczas autorskich warsztatów kreatywnego pisania, prowadzonych przez moderatorów Loesje. Spotkania promują wolność wypowiedzi, pobudzają twórcze myślenie, inspirują do aktywności społecznej i krytycznego spojrzenia na rzeczywistość.

Czas i przebieg warsztatów zależą od liczebności grupy, sesje trwają z reguły nie krócej niż 2-2,5 godziny (przy grupie około 10 osób). Rozpoczynają się rozgrzewką, w trakcie której uczestnicy pracują na skojarzeniach słownych. Następnie grupa wybiera tematy, na które wypowiada się w formie krótkich tekstów utrzymanych w stylistyce Loesje. Kolejny etap to wybór najbardziej inspirujących tekstów powstałych podczas warsztatów oraz redakcja końcowa, czyli moderowana dyskusja poświęcona hasłom z etapu pisania oraz praca nad układem graficznym plakatów.

Warsztaty wykorzystują otwartą i poddającą się modyfikacjom metodę, stąd można je dostosowywać do potrzeb czy wieku konkretnej grupy, a także ukierunkować tematycznie.

Nie wymagają od uczestników doświadczenia w zakresie kreatywnego pisania - są przyjazną formą nawet dla osób, które spotykają się z nią po raz pierwszy. Poszczególne warsztaty różnią się od siebie ze względu na to, że zawsze bierze w nich udział inna grupa osób, która wybiera do dyskusji aktualnie interesujące ją tematy – niezależnie więc od tego, ile razy bierze się w nich udział – zawsze stają się przestrzenią do nowych dyskusji.
Informacje o warsztatach otwartych można znaleźć w Aktualnościach oraz Kalendarium.

Jeśli idee Loesje są ci bliskie i chcesz włączyć się w działania, zapraszamy na warsztaty organizowane przez Loesje. Każde zgłoszenie traktujemy indywidualnie i wspólnie ustalamy plan działań.
Jeśli chcesz rozprzestrzeniać plakaty Loesje, możesz pobierać je z archiwów na loesje.pl oraz loesje.org. Zapoznaj się też z informacjami związanymi z niekomercyjnym wykorzystaniem haseł Loesje.


Oferta warsztatowa

Loesje Polska organizuje również warsztaty kreatywnego pisania dla konkretnych grup, dostosowując je do potrzeb grupy tematycznie i czasowo. Zajęcia są adresowane przede wszystkim dla dorosłych oraz starszej młodzieży (szkoły ponadgimnazjalne).
Możliwe jest także zorganizowanie warsztatów dla starszych dzieci i młodszej młodzieży, dopasowanych metodologicznie do ich wieku i umiejętności oraz zainteresowań.
Miejsce, data i temat warsztatów są do ustalenia. 

 Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Warsztaty jezyk-polski