Rozprzestrzenianie i wykorzystanie plakatów

Ponieważ Loesje chce wchodzić w interakcje również z przypadkowo napotkanymi osobami – w miejscach, gdzie się pojawia, można zauważyć jej czarno-białe plakaty, także w postaci murali.

Wygląd plakatów oddaje podstawowe założenie tekstów Loesje – mają być przede wszystkim łatwe do przeczytania, co zapewnia prostota kolorystyki, układu graficznego, kroju czcionki, a same hasła są krótkie. Wszystkie te cechy wyróżniają postery Loesje w natłoku wielobarwnych plakatów, które – w przeciwieństwie do Loesje – przeważnie coś reklamują.

Na bazie plakatów Loesje drukuje naklejki i pocztówki, wydaje kalendarze, przygotowuje przypinki, magnesy, torby, koszulki.
Aktualną serię naklejek można otrzymać na warsztatach kreatywnego pisania.

KoszulkowoVH

WYKORZYSTANIE HASEŁ LOESJE

P
lakaty Loesje - w dziale Plakaty lub archiwum na Loesje.org - dostępne są nieodpłatnie, o ile ich wykorzystanie będzie mieć charakter niekomercyjny.

Każdy może pobrać swoje ulubione postery i powiesić je w miejscach, gdzie zaproszą do refleksji czy zachęcą do działania (np. na publicznych tablicach ogłoszeniowych, na klatce w bloku, na uczelni czy w szkole, w lokalnych miejscach spotkań).

Wykorzystanie haseł Loesje nie może mieć charakteru komercyjnego ani reklamowego.
Nie może także wspierać konkretnych partii czy ruchów politycznych ani żadnej religii.

Ponieważ plakaty Loesje mają charakter autorski, bez konsultacji z Loesje hasła można wykorzystywać jedynie w formie plakatów pobranych z archiwów Loesje (białe tło, czarny tekst krojem czcionki jak w archiwum, podpis "Loesje").
Plakaty Loesje można również cytować, bez zmian w treści oraz z uznaniem autorstwa poprzez zachowanie podpisu "Loesje".

Jeśli masz wątpliwości, czy możesz nieodpłatnie wykorzystać plakaty Loesje w swoich działaniach lub co do formy wykorzystania innej niż plakat, skontaktuj się z nami: loesje[at]loesje.pl

Plakat nieznajomi

Plakaty można pobierać z działu Plakaty lub archiwum na Loesje.org.