Cześć!

Mam na imię Loesje i pochodzę z Holandii. Razem z grupą przyjaciół piszę krótkie teksty na tematy, które wydają nam się ważne i ciekawe, a następnie zamieszczamy je na prostych, czarno-białych plakatach.

Moje imię posłużyło także jako nazwa nieustannie rozwijającej się międzynarodowej organizacji i sieci grup lokalnych, obecnych w ponad 30 różnych krajach świata. Tworzy je grupa wolnomyślicieli, którzy poprzez plakaty, publikacje i działania w przestrzeni publicznej wyrażają swoje opinie – krytyczne, czasem pełne ironii, czasem zabawne, jednak zawsze mające inspirujące i pozytywne przesłanie.

 

Torby Loesje na Pięciu Smakach

Loesje przygotowała na Festiwal Filmowy Pięć Smaków specjalną torbę, w której pyta, jakie są wasze plany na dziś. Torbę dostępne są w warszawskim kinie Muranów i księgarni Serenissima w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazowski.

torba_loesje

Więcej…
 

Warsztaty w październiku: dyskusja i layout

W październiku warsztaty Loesje w Wiatrakach poświęcone będą dyskusji nad tekstami, które powstały podczas otwartych sesji kreatywnego pisania w sierpniu i wrześniu. Po dyskusji, wybrane teksty przejdą jeszcze edycję graficzną, tworząc kolejną serię plakatów.

Więcej…
 

Wrześniowe warsztaty w Wiatrakach

W ostatnią niedzielę września Loesje zaprasza na do Wiatraków na kolejne otwarte warsztaty kreatywnego pisania. Warsztaty polegają na zabawie skojarzeniami słownymi i pisaniu krótkich tekstów, z których później wybierane są najciekawsze i najbardziej inspirujące, tworząc serię powarsztatowych plakatów.

Więcej…