Cześć!

Mam na imię Loesje i pochodzę z Holandii. Razem z grupą przyjaciół piszę krótkie teksty na tematy, które wydają nam się ważne i ciekawe, a następnie zamieszczamy je na prostych, czarno-białych plakatach.

Moje imię posłużyło także jako nazwa nieustannie rozwijającej się międzynarodowej organizacji i sieci grup lokalnych, obecnych w ponad 30 różnych krajach świata. Tworzy je grupa wolnomyślicieli, którzy poprzez plakaty, publikacje i działania w przestrzeni publicznej wyrażają swoje opinie – krytyczne, czasem pełne ironii, czasem zabawne, jednak zawsze mające inspirujące i pozytywne przesłanie.

 

Wieści z Berlina: raport roczny i Recycled Creativity

Międzynarodowe biuro Loesje w Berlinie udostępniło na stronie Loesje International obszerny raport z działań w roku 2010, informujący także o planach na rok 2011. Natomiast pod koniec września w berlińskim Lohmühle po raz trzeci odbędzie się festiwal Recycled Creativity, współorganizowany przez Loesje International.

Więcej…
 

Letnie warsztaty w Wiatrakach

Po wakacyjnej przerwie w lipcu, Loesje zaprasza na kolejne warsztaty kreatywnego pisania w Wiatrakach - w ostatnią niedzielę sierpnia. Warsztaty to zabawa skojarzeniami słownymi i pisanie krótkich tekstów, z których później wybierane są najciekawsze i najbardziej inspirujące, tworząc serię powarsztatowych plakatów.

Więcej…
 

Obóz letni Loesje

Co roku Loesje International organizuje międzynarodowy obóz letni (Summer Camp), w którym mogą wziąć udział członkowie Loesje oraz każdy, kto chciałyby się o niej dowiedzieć więcej. W tym roku odbędzie się on między 22 lipca a 2 sierpnia w Estonii w miejscowości Keava, położonej około 60 kilometrów od Tallina.

Więcej…