Cześć!

Mam na imię Loesje i pochodzę z Holandii. Razem z grupą przyjaciół piszę krótkie teksty na tematy, które wydają nam się ważne i ciekawe, a następnie zamieszczamy je na prostych, czarno-białych plakatach.

Moje imię posłużyło także jako nazwa nieustannie rozwijającej się międzynarodowej organizacji i sieci grup lokalnych, obecnych w ponad 30 różnych krajach świata. Tworzy je grupa wolnomyślicieli, którzy poprzez plakaty, publikacje i działania w przestrzeni publicznej wyrażają swoje opinie – krytyczne, czasem pełne ironii, czasem zabawne, jednak zawsze mające inspirujące i pozytywne przesłanie.

 

Circles of European Integration - poszukiwane organizacje partnerskie

Circles of European Integration (CEI) to projekt organizowany w ramach Programu Europa dla Obywateli. Skupia organizacje z czterech krajów Unii Europejskiej: Słowenii, Niemiec, Polski i Hiszpanii. Projekt ma wzmocnić współpracę pomiędzy obywatelami a lokalnymi organizacjami pozarządowymi oraz ułatwić wymianę doświadczeń, pomysłów i dobrych praktyk w dziedzinie aktywnego obywatelstwa europejskiego. Dzięki spotkaniu ludzi z różnych kultur i krajów będzie również promować tolerancję i poszanowanie dla różnorodności kulturowej i językowej, zbudować szersze sieci organizacji współpracujących ze sobą.

 

Więcej…
 

Warsztaty na Pradze Północ

Warszawska grupa Loesje zaprasza w grudniu na ostatnie w tym roku otwarte warsztaty kreatywnego pisania tekstów, które odbędą się w niedzielę 5 grudnia, w klubokawiarni Ale Sajgon! na Pradze Północ na ulicy Wileńskiej 21. Grupy warsztatowe będą prowadzone po polsku i angielsku.

Więcej…