Cześć!

Mam na imię Loesje i pochodzę z Holandii. Razem z grupą przyjaciół piszę krótkie teksty na tematy, które wydają nam się ważne i ciekawe, a następnie zamieszczamy je na prostych, czarno-białych plakatach.

Moje imię posłużyło także jako nazwa nieustannie rozwijającej się międzynarodowej organizacji i sieci grup lokalnych, obecnych w ponad 30 różnych krajach świata. Tworzy je grupa wolnomyślicieli, którzy poprzez plakaty, publikacje i działania w przestrzeni publicznej wyrażają swoje opinie – krytyczne, czasem pełne ironii, czasem zabawne, jednak zawsze mające inspirujące i pozytywne przesłanie.

 

Sierpień: warsztaty w Warszawie, Poznaniu i Szczecinie

Lato sprzyja podróżom! Na początku sierpnia Loesje po raz pierwszy zawita z warsztatami kreatywnego pisania do Poznania. Pod koniec miesiąca wyrusza do Szczecina. Tradycyjnie, można ją także spotkać w różnych miejscach w Warszawie: w Śródmieściu w V9 i Yerbaciarni Terere, a na Pradze - w Śnie Pszczoły i Parku Praskim.

Więcej…
 

Czerwiec i lipiec: warsztaty i pocztówki

W czerwcu i lipcu Loesje zaprasza na serię otwartych warsztatów kreatywnego pisania dla dorosłych i dzieci w Śródmieściu i na Pradze Północ. Poszukuje też pocztówek wszelkiego typu, które później podda kreatywnemu recyklingowi, wykorzystując jako metariał warsztatowy.

Więcej…
 

Obóz letni Loesje w Belgii

Obóz letni (Summer Camp) to coroczny projekt Loesje International, podczas którego mogą spotkać się członkowie grup lokalnych Loesje oraz każdy, kto chciałyby dowiedzieć się o niej więcej. W tym roku odbędzie się on między 28 lipca a 8 sierpnia w Belgii w miejscowości Tronle w południowo-wschodniej Walonii, położonej blisko granicy z Luksemburgiem i Niemcami i około 80 kilometrów od granicy z Holandią.

Więcej…
 Szczęśliwy plakat

prognoza pogody.jpg

Newsletter