Cześć!

Mam na imię Loesje i pochodzę z Holandii. Razem z grupą przyjaciół piszę krótkie teksty na tematy, które wydają nam się ważne i ciekawe, a następnie zamieszczamy je na prostych, czarno-białych plakatach.

Moje imię posłużyło także jako nazwa nieustannie rozwijającej się międzynarodowej organizacji i sieci grup lokalnych, obecnych w ponad 30 różnych krajach świata. Tworzy je grupa wolnomyślicieli, którzy poprzez plakaty, publikacje i działania w przestrzeni publicznej wyrażają swoje opinie – krytyczne, czasem pełne ironii, czasem zabawne, jednak zawsze mające inspirujące i pozytywne przesłanie.

 

Maj i czerwiec: kreatywnie i po senegalsku

W maju i na początku czerwca Loesje można spotkać na Saskiej Kępie w senegalskiej kawiarni Cafe Baobab i w Parku Skaryszewskim. W ramach cyklu na Pradze Południe odbędą się trzy sesje kreatywnego pisania, a także dyskusja poświęcona nowym tekstom i warsztaty dla nowych moderatorów kreatywnego pisania. W maju Loesje gości także na festiwalu Transeuropa w Warszawie.

Więcej…
 

Pokój w Kuchni z Loesje

Czwarta odsłona cyklu Pokój w Kuchni w V9 na Hożej to spotkanie z Loesje. We wtorek, 24 kwietnia, przy wegetariańskim stole Loesje opowie o tym, jak słowem zaistnieć w przestrzeni publicznej. Na początek - rozgrzewki, które są wprowadzeniem do warsztatów kreatywnego pisania tekstów.

Więcej…
 

Kwiecień na Pradze i Powiślu, maj na Saskiej Kępie

Kreatywne pisanie w Warszawie pączkuje na wiosnę. W kwietniu Loesje zaprasza na dwa otwarte warsztaty: pierwszy, w Śnie Pszczoły na Pradze Północ, już 15 kwietnia. Druga sesja to kreatywne pisanie w Yerbaciarni Terere w ostatnią niedzielę miesiąca, 29 kwietnia. W maju Loesje zawita z serią warsztatów także na Saską Kępę.

Więcej…
 Szczęśliwy plakat

czy bog jeszcze w nas wierzy.jpg

Newsletter